Lidhje

Lufta kundër bimëve narkotike në Shqipëri


Lufta kundër bimëve narkotike në Shqipëri

Qeveria ne Tirane u beri thirrje forcave te rendit qe te veprojne me më shume force ndaj kultivimit dhe trafikimit te bimeve narkotike. Kryeministri Sali Berisha i kerkoi policise qe te zbatoje ligjet e rrepta qe jane miratuar nga parlamenti. Analistet mendojne se mosveprimi i policise dhe pushtetit vendor kunder bimeve narkotike duket si nje marreveshje e heshtur per te mos u perplasur me banoret dhe me kultivuesit.

XS
SM
MD
LG