Lidhje

Besimtarët katolikë përgatiten të kremtojnë Pashkët

  • Pëllumb Sulo

Besimtarët katolikë përgatiten të kremtojnë Pashkët

Sonte, besimtaret katolike do te kremtojne Pashket, festen e ngjalljes se Krishtit. Me kete rast, Arqipeshkvi i Shkodër - Pultit, Engjell Masafra, ne mesazhin e tij te pervitshem, uroi besimtaret qe Krishti i ngjallur t'u jape force, shprese dhe gëzimin e perhershëm te jetes. Gjithashtu, Arqipeshkvi Masafra u beri thirrje politikaneve qe te angazhohen per mirekuptim dhe tejkalimin e asaj, qe ai e quajti "krizen aktuale ekonomike dhe politike".

XS
SM
MD
LG