Lidhje

Festime në Kajro, 1 javë nga dorëheqja e Mubarakut


Festime në Kajro, 1 javë nga dorëheqja e Mubarakut
Festime në Kajro, 1 javë nga dorëheqja e Mubarakut

Mijëra përkrahës të lëvizjes për demokraci në Egjipt u mblodhën në sheshin Tahrir të Kajros sot për të festuar javën e parë që nga dorëheqja e presidentit Hosni Mubarak.

Kleriku mysliman Jusuf al Karadavi i bëri thirrje ushtrisë egjiptiane të dëgjojë vullnetin e popullit dhe të sjellë fytura të reja në kabinetin qeveritar që ka tani shumë nga aleatët e ish presidentit.

Kleriku i bëri thirrje popullit të jetë i duruar me udhëheqjen e re. Ushtria egjiptiane, që ka mbështetje popullore ka marrë kontrollin e qeverisë deri sa të zhvillohen zgjedhjet.

XS
SM
MD
LG