Lidhje

Füle në Prishtinë: Kosova e ka të ardhmen në Evropë


Füle në Prishtinë: Kosova e ka të ardhmen në Evropë

Komisioneri për Zgjerimin dhe Politikën Evropiane të Fqinjësisë, Stefan Füle, tha sot në Prishtinë se Kosova e ka të ardhmen në Evropë dhe për këtë, ka një pajtim të fuqishëm ndërmjet vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Por ai i kërkoi institucioneve të vendit të bëjnë punë konkrete për luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Zoti Fule, i cili po qëndron për një vizitë disa ditëshe ne rajon, bëri thirrje për një qasje pragmatike në kuadër të bashkëpunimit rajonal, ndërsa e ka cilësuar ta pashmangshëm edhe bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG