Lidhje

Ekspertë amerikanë, thirrje ndërkombëtarëve për integrimin e veriut të Kosovës


Ekspertë amerikanë, thirrje ndërkombëtarëve për integrimin e veriut të Kosovës

Një grup ish diplomatësh amerikanë që po qëndrojnë këto ditë në Kosovë i kanë bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që t'i japë fund gjendjes aktuale në veriun e vendit dhe të vendosin sundimin e ligjit në tërë Kosovën. Grupi i ish diplomatëve që po trajton çështjet që kanë të bëjnë me zbatimin e ligjeve për pakicat, u bënë thirrje autoriteteve vendase që të jenë më të vendosura në zbatimin e kushtetutës dhe ligjeve në fuqi, si dhe të marrin më shumë përgjegjësi në luftën kundër korrupsionit në vend.

XS
SM
MD
LG