Lidhje

Maqedoni: Opozita kërkon zgjedhje të parakohëshme parlamentare


Maqedoni: Opozita kërkon zgjedhje të parakohëshme parlamentare

Në Maqedoni po shtohen kërkesat e opozitës për zgjedhje të parakohëshme parlamentare. Opozita vlerëson se kjo qeveri nuk është në gjendje të bëjë reforma por përkundrazi po e kthen vendin prapa. Partitë e pushtetit, ndërkohë, publikisht nuk kanë treguar ndonjë interes për zgjedhje të parakohëshme. Diplomatët përëndimorë iu kanë bërë thirrje drejtuesve të partive opozitare që t’i japin fund bojkotit të Parlamentit dhe të angazhohen në një dialog politik për zgjdhjen e problemeve.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG