Lidhje

Vazhdojnë reagimet në Kosovë pas incidentit të fundit në Mitrovicë


Vazhdojnë reagimet në Kosovë pas incidentit të fundit në Mitrovicë

Në Kosovë kanë vazhduar reagimet pas incidentit të djeshëm në pjesën veriore të Mitrovicës, ku një person ka humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur nga pasojat e një shpërthimi në zonë. Autoritetet thanë se po vazhdojnë përpjekjet për të ndriçuar rrethanat, autorët dhe motivet e mundshme të këtij incidenti që sipas tyre është i drejtuar në radhë të parë kundër interesave të qytetarëve të Kosovës.

XS
SM
MD
LG