Lidhje

5 të vdekur gjatë një panairi në shtetin amerikan të Indianas

  • Zëri Amerikës

5 të vdekur gjatë një panairi në shtetin amerikan të Indianas

5 njerëz gjetën vdekjen dhe më shumë se 40 të tjerë u plagosën kur skena e një koncerti në shtetin e Indianas, u shemb si pasojë e stuhive që goditën këtë shtet amerikan.

Incidenti vdekjeprurës ndodhi dje pak përpara se grupi muzikor kantri Sugarland të ngjitej për të interpretuar. Askush nuk ishte në skenë kur ajo u shemb.

Zyrtarët thanë se unazat mbajtëse të skenës u shembën, ndonëse njerëzit që shkonin në koncert u njoftuan se parashikoheshin disa stuhi në zonën ku do të zhvillohej koncerti.

XS
SM
MD
LG