Lidhje

Shqipëri: Partia socialiste vendosi rikthimin e plotë në parlament

  • Armand Mero

Shqipëri: Partia socialiste vendosi rikthimin e plotë në parlament

Partia socialiste vendosi sot rikthimin e saj të plotë në parlament përfshirë edhe pjesmarrjen në komisionet parlamentare. Vendimi vjen në një moment kur në mesjavë pritet të rinisin bisedimet me ndërmjetësinë e përfaqësuesve të Bashkimit Europian. Mes palëve, siç konfirmuan sot edhe deklaratat e kryeministrit Sali Berisha dhe të kryetarit socialist Edi Rama, qëndrimet mbeten të papajtueshme përsa i përket hapjes kutive.

XS
SM
MD
LG