Lidhje

Topi, takime me ambasadorët e SHBA dhe të BE në Tiranë

  • Armand Mero

Topi, takime me ambasadorët e SHBA dhe të BE në Tiranë

Në Shqipëri në ditën e shtatë të grevës së deputetëve të opozitës dhe përkrahësve të tyre, presidenti Bamir Topi zhvilloi sot takime me ambasadorët e shteteve të Bashkuara dhe të Bashkimit Europian në Tiranë. Sipas njoftimit nga presidenca, në bisedime është vënë theksi në rëndësinë e rifillimit të dialogut për gjetjen e një zgjidhjeje lidhur me situatën e krijuar. Ndërkaq sipas mjekëve gjendja shëndetësore e grevistëve po rëndohet me tej. Dy prej tyre u dërguan sot pasdite në spital.

XS
SM
MD
LG