Lidhje

Uidhërs, keqardhje për mungesën e një zgjidhjeje të krizës politike

  • Armand Mero

Uidhërs, keqardhje për mungesën e një zgjidhjeje të krizës politike

Ambasadori amerikan në Shqipëri, John Uidhërs shprehu sot keqardhjen për mungesën e një zgjidhjeje të krizës politike. Në një deklaratë për situatën ai tha se seanca e javës së kaluar në parlament ishte e padobishme dhe bëri thirrje që palët të punojnë brenda parlamentit për të zgjidhur dallimet e tyre me anë të dialogut dhe kompromisit. Ndërkaq kryetari socialist Edi Rama tha sot se opozita do të këmbëngulë në kërkesën e saj për transparencën e zgjedhjeve jo vetëm përmes protestave por edhe në sallën e parlamentit.

XS
SM
MD
LG