Lidhje

Amb. Faber: Konferenca për diasporën, nismë bashkëpunimi


Me nismën e qeverisë shqiptare, në nëntor në Tiranë do të mbahet një konferencë për diasporën, ku janë ftuar të marrin pjesë shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të botës.

“Konferenca është një nismë për vendosjen e urave të bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe diasporës”, tha ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, Floreta Faber.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zonja Faber foli edhe për marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë:

Intervistë me amb. Floreta Faber
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:24 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG