Lidhje

Shqipëri: Shqetësime për largimin e të rinjve nga vendi


Shqetësim për largimin e të rinjve nga Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Në Tiranë, largimi i banorëve drejt shteteve të tjera është bërë temë kryesore diskutimesh mes qarqeve akademike. Një grupim i tillë janë edhe të rinjtë e programit LEAD ALBANIA, pjesë e Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit. Ata diskutuan me shqetësim për emigrimin e shqiptarëve dhe mbi mundësitë e pakta që ofrohen në atdhe për shkollim dhe punë. Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana:

Shqetësim për largimin e të rinjve nga Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG