Lidhje

Shkodër: Nderohet familja që vuajti gjatë komunizmit


Shkodër, nderohen familjet për qëndresën antikomuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Në Shqipëri, Ish të burgosurit dhe të përndjekurit politikë të rregjimit komunist po vazhdojnë përpjekjet për të ndriçuar krimet e periudhës së komunizmit dhe qendresën e mijëra familjeve shqiptare kundër diktaturës. Gjatë një veprimtarie të zhvilluar sot në Shkodër u nderua familja e Marash Vatës nga Malësia e Madhe, pjesë e të cilës ishte edhe Llesh Marashi, i cili udhëhoqi kryengritjen antikomuniste të Malësisë së Madhe të vitit 1945.

Shkodër, nderohen familjet për qëndresën antikomuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

XS
SM
MD
LG