Lidhje

Sondazhi: në Shqipëri, drejtësia është e korruptuar


Në Tiranë, Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi një sondazh mbi besueshmërinë e qytetarëve tek institucionet. Drejtësia shihet si më e korruptuara dhe më pak e besueshmja. Ambasadorja Romana Vlahutin e Bashkimit Europian, tha se këto ditë janë hedhur hapa të rëndësishëm me reformën në drejtësi.

Sondazh për besueshmërinë e institucioneve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

XS
SM
MD
LG