Lidhje

Shqipëria, Kosova bashkërendojnë përpjekjet për shtimin e njohjeve


Shqipëria, Kosova bashkërendojnë përpjekjet për shtimin e njohjeve
Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, vizitoi sot Tiranen per te diskutuar me autoritetet shqiptare rreth veprimeve te perbashketa diplomatike ne prag te mbledhjes se OKB-se.Ai deklaroi se Kosova kerkon nje bashkepunim me Serbine si vende fqinje, te pavaruar e sovrane dhe nuk behet fjale per kthim prapa te statusit te saj.

XS
SM
MD
LG