Lidhje

Zonat e mbrojtura natyrore në Shqipëri


Zonat e mbrojtura lagunore të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Disa zona lagunore në bregdetin e Shqipërisë, ndonëse janë shpallur si zona të mbrojtura natyrore, vazhdojnë të dëmtohen nga gjuetia e paligjshme, prerja e pemëve dhe ndërtimet pa kriter. Korrespondenti ynë, Pëllumb Sulo, ishte sot në Lagunën e Vilunit, në bregdetin e Velipojës, dhe përgatiti këtë kronikë.

Zonat e mbrojtura lagunore të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG