Lidhje

Marku: Politika ka ndërhyrë në punën e Prokurorisë


Marku: Poliitka ka ndërhyrë në punët e prokurorisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Prokurorja e Pergjithshme Arta Marku tha sot se politika ka nderhyre ne punen e prokurorise duke i dhene te drejten vetes te gjykoje çdo cështje qe mund te kete prekur interesat e saj. Komentet zonja Marku i bëri gjate analizes se punes se prokurorive te rretheve veriore te Shqiperise. Ajo u kërkoi prokurorëve të veprojnë të pavarur ndaj çdo nderhyrje si dhe ta shohin procesin e vetingut, jo si nje ndeshkim, por si mundesi per te rikthyer besimin e munguar tek publiku. Korrespondenti i Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo, pergaitit kroniken qe po tramsetojme:

Marku: Poliitka ka ndërhyrë në punët e prokurorisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG