Lidhje

Shqipëri, vështirësi për disa bashki të vogla

  • Raimond Kola

Disa bashki të vogla në Jug të Shqipërisë janë në vështirësi prej borxheve të prapambetura. Në Përmet, Libohovë dhe Tepelenë drejtuesit flasin për vështirësi edhe në mbledhjen e të ardhurave, për shkak të krizës ekonomike.

Pak kohë më parë Fondi Monetar Ndërkombëtar i vlerësoi borxhet e prapambetura të qeverisjes vendore, si një nga pesë rreziqet e mundshme që i kanosen stabilitetit fiskal të vendit.

Shqipëri, vështirësi për disa bashki të vogla
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

XS
SM
MD
LG