Lidhje

Qyteti Antik i Antigonese


Qyteti Antik i Antigonese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Qyteti Antik i Antigonese është ndër qendrat e vetme arkeologjike në Shqipëri ku kryhen gërmime nga ekspeditat vetem shqiptare. Edhe këtë vit gërmimet kanë nxjerrë në dritë godina dhe objekte të reja. Arkeologët thonë se zbulimet po krijojnë kushtet për të hapur në këtë park arkeologjik një muze të ri.
Qyteti Antik i Antigonese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
XS
SM
MD
LG