Lidhje

Shqipëri: Nderohet kujtimi i Arbër Xhaferit


Në Tiranë, anëtarët e qeverisë shqiptare mbajtën sot një minutë heshtje në nderim të Arbër Xhaferit, një prej figurave më të spikatura të botës shqiptare.
Kryeministri Sali Berisha e cilësoi atë si një mendimtar, politikan dhe personalitet të shquar me një kontribut historik jo vetëm në mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni por edhe në rajon.
Vlerësime maksimale për zotin Xhaferi u bënë që mbrëmë nga autoritetet më të larta shtetërore dhe politike të vendit.
XS
SM
MD
LG