Lidhje

Arrestohet për drogë një zyrtar i Ministrisë së Brendëshme të Shqipërisë

  • Raimond Kola

Arrestohet për drogë një zyrtar i Ministrisë së Brendëshme të Shqipërisë

Policia e Gjirokastrës tha sot se një punonjës i Ministrisë së Brendshme u arrestua ndërsa transportonte disa dhjetra kilogramë bimë narkotike. Policia arriti të bllokojë mjetin në dalje të qytetit të Gjirokastrës në orët e para të mëngjesit. Sipas policisë, sasia e lëndës narkotike ishte marrë në fshatin Lazarat të Gjirokastrës. Policia shqiptare dhe greke kanë bllokuar gjatë javëve të fundit disa dhjetëra kilogramë hashash në zonën ndërkufitare të të dy vendeve.

XS
SM
MD
LG