Lidhje

Dade: Varfëria ka shtyrë qytetarët e Shqipërisë të luftojnë për ISIS


Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme në Parlamentin e Shqipërisë, Arta Dade, thotë se pozita gjeografike e bën Shqipërinë të mos jetë indiferente ndaj zhvillimeve në Lindjen e Mesme. Zonja Dade, e cila mori pjesë në Uashington në një forum për sigurinë dhe zbulimin, organizuar nga Kongresi amerikan, tha se Shqipëria ka parashikuar dënime të rrepta për qytetarët e saj që shkojnë në luftra të huaja, por shtoi se ata pak shqiptarë që kanë shkuar të luftojnë për Shtetin Islamik, janë shtyrë nga varfëria ekstreme. Në bisedën me gazetaren e Zërit të Amerikës Keida Kostreci, zonja Dade komentoi edhe për rastet e fundit të shfaqjes së simboleve komuniste në ceremoni publike.

Intervistë me znj. Arta Dade, Parlamenti i Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Shiko komentet (8)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG