Lidhje

20 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve SHBA-Shqipëri


20 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve SHBA-Shqipëri

Në Shqipëri, autoritetet më të larta të shtetit shqiptar zhvilluan një ceremoni në Ministrinë e Jashtme për të kujtuar 20 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë. Në ceremoni folën edhe ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu dhe kryeministri Sali Berisha.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG