Lidhje

13 të vrarë nga zjarri në Bangladesh


Në Bangladesh, në një nga lagjet e varfëra në periferi të kryeqytetit Daka ra sot një zjarr që shkaktoi të paktën 13 të vdekur, shumica e tyre gra dhe fëmijë. Zyrtarët thanë se disa banorë të tjerë pësuan djegje serioze.

Ndërsa shumë banorët të tmerruar vrapuan për t’u shpëtuar flakëve dhe e arritën këtë, zjarri shkatërroi pjesën më të madhe të lagjes. Shefi i policisë së qytetit tha se shkak i rënies së zjarrit mund të ketë qenë një sobë, ose një cigare dhe se po zhvillohen hetimet për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG