Lidhje

Bashkëpunimi ndërkufitar në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore


Bashkëpunimi ndërkufitar në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Në Ulqin janë mbajtur takimet e arkeologëve, arkitektëve dhe konservatorëve, të cilët punojnë në projektet ndërkufitare në hulumtimin dhe mbrojtjen e trashëgimisë kulturore në rajon. Ata vlerësuan trashëgiminë kulturore si një vlerë të përbashkët që krijon mundësi dhe qasje të barabarta për komunitetet që jetojnë pranë duke ndikuar në zhvillimin e turizmit kulturor në rajon. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën që po transmetojmë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG