Lidhje

BE-ja kërkon më shumë bashkëpunim nga Ballkani Perëndimor


BE kërkon më shumë bashkëpunim nga Ballkani Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Kancelari austriak, Sebastian Kurz dhe komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, diskutuan të hënën në Vjenë me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, thellimin e bashkëpunimit në proceset integruese. Por, takimi u mbajt nën hijen e mospajtimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që janë shtrirë edhe në marrëdhëniet tregtare ndërmjet të dyja vendeve, integrimi i të cilave kushtëzohet me normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

BE kërkon më shumë bashkëpunim nga Ballkani Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG