Lidhje

Beogradi reagon ndaj ngritjes së forcave të armatosura të Kosovës


Vendimi i qeverisë së Kosovës për ngritjen e forcave të armatosura të saj, ka nxitur zemërimin e Beogradit, i cili tha se do të kërkojë debat urgjent në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për këtë çështje. Qeveria e Kosovës tha sot se do të dërgojë në Parlament propozimet për ndryshimet kushtetuese që janë të domosdoshme për ngritjen e forcave të armatosura të cilat ajo i sheh si garanci për sigurinë në vend dhe paqen e qëndrueshmërinë në rajon.

Beogradi reagon për FSK
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
XS
SM
MD
LG