Lidhje

Berisha viziton Gjakovën dhe Deçanin


Berisha ne Decan

Kryeministri i Shqipërisë po i bën këto vizita në kuadër të manifestimeve me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, tha sot se shqiptarët do të bashkohen përfundimisht në Evropën e bashkuar. Ai i bëri këto komente gjatë qëndrimit të tij në Gjakovë dhe Deçan në kuadër të manifestimeve që po mbahen në nderim të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Kryeministrit Berisha iu nda sot titulli qytetar nderi i Deçanit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG