Lidhje

Herman Bernstein dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri


Intervistë me z. Mal Berisha
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:29 0:00

Ambasadori i Shqipërisë në Londër, Mal Berisha, ishte të hënën në Institutin e Studimeve Hebraike në Nju Jork, ku mbajti një ligjëratë mbi një figurë të rëndësishme të marrëdhënieve amerikano-shqiptare, Herman Bernstein.

Zoti Bernstein, gazetar, shkrimtar dhe diplomat, në fillim të viteve 30 shërbeu si ministër, ose ambasador i Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhe u largua me kujtime të pashlyera nga Shqipëria. Për të folur për këtë figurë ishte i ftuar në studion e Nju Jorkut ambasadori Berisha.

Intervistë me z. Mal Berisha
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:29 0:00

XS
SM
MD
LG