Lidhje

Berisha, Rama debatojnë ashpër mbi projektin për ndërtimin e parlamentit të ri


Berisha, Rama debatojnë ashpër mbi projektin për ndërtimin e parlamentit të ri

Në Shqipëri kyreministri SaliBerisha dhe kryetari socialist njëkohësisht kryetari i bashkisë së Tiranës Edi Rama debatuan sot ashpër mbi projektin për ndërtimin e parlamentit të ri. Ndërsa shumica e djathtë mbron idenë e rrëzimit të ish muzeut të diktatorit Enver Hoxha, opozita kërkon ruajtjen e objektit dhe gjetjen e një zgjidhjeje për ndërtimin e parlamentit të ri pa e prishur atë që njihet me emrin Piramida.

XS
SM
MD
LG