Lidhje

Berisha, Rama, pa marrëveshje në Strasburg


Berisha, Rama, pa marrëveshje në Strasburg

Bisedimet e mbrëmshme në Strasburg mes kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të partisë socialiste Edi Rama, të zhvilluara me ndërmjetësimin e parlamentit europian por edhe në prani të Komisionerit për Zgjerimin Stafan Fyle, nuk sollën asnjë rezultat konkret. Gjatë takimit është ripërsëritur parlajmërimi i bërë dy ditë më parë nga drejtuesit e dy grupimeve më të mëdha politike në parlamentin europian se Shqipëria rrezikon ndërprerjen e procesit të integrimit.

XS
SM
MD
LG