Lidhje

Shkodra nderon autorin e filmit "Besa"


Qyteti i Shkodrës, përmes një ceremonie të veçantë, nderoi me titullin "Qytetar Nderi" autorin e filmit "Besa", Norman Gershman. Përmes filmit të tij kineasti promovon në nivel ndërkombëtar, mbështetjen dhe mbrojtjen që shqiptarët dhe u dhanë familjeve hebraike gjatë Luftës së Dytë Botërore.

XS
SM
MD
LG