Lidhje

Besimtarët myslimanë të Shqipërisë festojnë Kurban Bajramin


Besimtarët myslimanë të Shqipërisë festojnë Kurban Bajramin

Mijera besimtare shqiptare festuan sot Kurban Bajramin. Në Tiranë ata u mblodhen në shëtitoren Deshmoret e Kombit dhe kryen ritualet e zakonshme, në nderim të njërës prej ditëve më të rëndësishme të fesë së tyre. Në Shkodër, besimtarët muslimanë festuan sot Kurban Bajramin. Imamët e këtij qyteti bënë thirrje për paqe e mirëkuptim mes besimtarëve si dhe për ndihmë e mbështetje për njerëzit në nevojë.

XS
SM
MD
LG