Lidhje

Olluri: Forenzika në Kosovë në nivele ndërkombëtare


Agjencia e Kosovës për Forenzikë funksionon prej më shumë se 15 vitesh nën strukturat e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sipas kreut të kësaj agjencie Blerim Olluri, Kosova aktualisht gëzon ekspertizë ndërkombëtare në trajtimin e provave materiale dhe ofrimin e paanshëm të analizave shkencore falë ndihmës nga partnerët amerikanë. Zoti Olluri ishte për një bisedë në studiot e Zërit të Amerikës ndërsa mori pjesë në një takim të Akademisë Amerikane për Shkencën Forenzike që po zhvillohet këto ditë në Baltimore të shtetit Meriland. Me zotin Olluri bisedoi kolegu Kastriot Haxhiaj.

Intervistë me Blerim Olluri, Agjencia e Kosovës për Forenzikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG