Lidhje

Lufta kundër kancerit të gjirit në Kosovë


Lufta kundër kancerit të gjirit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Veprimtarët humanitarë thonë se kjo luftë paraqet një sfidë të veçantë për shoqërinë e Kosovës ku ende ka një shkallë të ulët edukimi për këtë sëmundje, vështirësi në përballjen e shpenzimeve për trajtimin e saj, si dhe probleme me stigmatizimin e personave të prekur prej saj.

XS
SM
MD
LG