Lidhje

Mbyllet përkohësisht bursa në Xhakartë


Në Xhakarkë, 75 vetë u plagosën sot si pasojë e rënies së tavanit të katit të parë në bursën e vendit.

Zyrtarët e emergjencës nuk raportuan asnjë person të vdekur nga aksidenti në ndërtesë ku ndodhet gjithashtu dhe zyra lokale e Bankës Botërore.

Agjencia e lajmeve Associated Press thotë se shumica e të lënduarve ishin studentë nga Sumatra të cilët po vizitonin bursën si pjesë e një turneu për qëllime studimi.

Në mesditë bursa nisu sërisht të funksionojë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG