Lidhje

Ceremoni përkujtimore për 12 viktimat e sulmit në Kaliforni


12 viktimat e një sulmi me armë një qytet Kalifornisë u nderuan me një ceremoni përkujtimore u mbajt enjten mbrëmje.

Policia dhe përfaqësues klerit u bashkuan me banorët qytetinThousand Oaks”, për kujtuar ata u vranë nga një ish-marins, përpara se ky i fundit vriste veten.

FBI-ja po kryen kontrolle shtëpinë dhe makinën e 28 vjeçarit Ian David Long kërkim provave lidhen me "gjendjen e tij mendore" përpara sulmit një restorant mbushur me studentë.

Sipas zëdhënësit FBI-, Paul Delacourt, duket se autori i ngjarjes ka vepruar i vetëm.

Sulmet me armë janë shumë rralla Thousand Oaks, n qytet me rreth 130 mijë banorë, rreth 64 kilometra perëndim Los Anxhelosit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG