Lidhje

Tensione në Anaheim të Kalifornisë


Pesë incidenteve fatale përfshinë oficerë të policisë.

Tensionet janë të larta në Anaheim të Kaliforni, për shkak të pesë incidenteve fatale që përfshin oficerë të policisë.

Protestuesit hodhën gurrë dhe shishe mbi policinë dje, pasi nuk u lejuan në një takim ku zyrtarët po diskutonin lidhur me incidentet.

Disa demonstrues të zemëruar thyen dritaret e dyqaneve ndërsa turma marshoi nga qendra e qytetit.

Dy vrasje ndodhën javën e kaluar. Një person I paarmatosur u qëllua pasi u ndoq nga policia të shtunën. Ndërsa të djelën një person që kishte vjedhur një makinë u qëllua për vdekje pas një përleshje me policinë. ###

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG