Lidhje

Krishtlindjet në Shqipëri


Krishtlindjet u festuan me ceremoni të mëdha në Shqipëri. Besimtarët e krishterë ndoqën koncertet në kisha e katedrale si dhe fjalimet e udhëheqësve fetarë, katotilë dhe ortodoksë. Shqipëria është e njohur për besimet e shumta fetare, tolerancën dhe harmoninë mes tyre.

Krishlindjet ne Tirane
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
XS
SM
MD
LG