Lidhje

Cohen ofron "informacion kritik" për hetimet mbi Rusinë


Ish-avokati personal i Presidentit Trump, Michael Cohen, ka bërë të ditur se po ofron "informacion kritik" për hetimin që po kryen Prokurori i Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e 2016.

Në një raportim të rrjetit televiziv ABC News të enjten, thuhej se zoti Cohen është takuar disa herë me hetuesit e zyrës së Robert Mueller-it.

Zoti Cohen ka thënë se Donald Trump e ka urdhëruar atë të sigurojë marrëveshje për mos publikim të informacionit në këmbim të parave, me aktoren e filmave pornografikë Stormy Daniels dhe një ish-modele të revistës Playboy, me qëllimin për të shmangur dëmtimin e kandidimit të tij për Shtëpinë e Bardhë.

Muajin e kaluar Zoti Cohen u vetëdeklarua fajtor për shkelje të ligjit për financimin e fushatës si dhe akuza të tjera. Në një postim në twitter, si përgjigje ndaj komenteve të presidentit Trump, Michael Cohen shkruante se askush "nuk duhet të vërë në pikëpyetje integritetin, vërtetësinë apo besnikërinë e tij ndaj familjes dhe vendit të tij".

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG