Lidhje

DASH, thirrje për respektimin e rezultatit të zgjedhjeve në Shqipëri


FILE PHOTO: FILE PHOTO: The State Department Building is pictured in Washington, U.S.

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Ned Price bëri thirrje për respektimin e rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri.

Në një koment në Twitter të mërkurën, ai tha se respekti për rezultatin e zgjedhjeve legjitime forcon demokracinë shqiptare.

Duke uruar popullin e Shqipërisë për zgjedhjet, zëdhënësi tha se SHBA presin të vazhdojnë partneritetin e ngushtë me Kryeministrin Rama dhe vlerësojnë fushatën e fortë që bëri opozita.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG