Lidhje

Hosaflook: Toleranca fetare në Shqipëri nuk duhet të jetë diçka hipokrite


David Hosaflook

David Hosaflook, një misionar protestant amerikan që jeton prej vitesh në Shqipëri, thotë se shqiptarët e tërheqin për shumë prej cilësive të tyre fisnike si popull. Zoti Hosaflook është autor i disa studimeve dhe përkthyes i librit “Rrethimi i Shkodrës” të Marin Barletit në gjuhën angleze. Ai vizitoi studiot e Zërit të Amerikës në Uashington dhe i tha kolegut tonë Ilir Ikonomi se interesimi i tij për historinë e Skënderbeut mbetet i gjallë.

David Hosaflook, përkthyes i librit “Rrethimi i Shkodrës” të Marin Barletit në anglisht
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG