Lidhje

Debate pas zgjedhjeve në Kosovë


Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pret që javën e ardhshme të përmbyllet procesi i numërimit të votave dhe shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Në pritje të këtyre rezultateve atje po vazhdojnë debatet rreth formimit të qeverisë së re dhe vendimit të presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga për të kërkuar nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës qartësimin e rolit të saj në këtë proces.
Në pritje të rezultat të votimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00
XS
SM
MD
LG