Lidhje

Kosovë, e ardhmja e kombinatit Trepça


Në Kosovë, autoritetet thanë se para muajit nëntor pritet të përfundojë ligji dhe strategjia për kombinatin industrial Trepça, një prej çështjeve më të diskutueshme në procesin e transformimit të pronës publike në vend. Kompleksi Trepça, që ndodhet në Mitrovicë dhe shtrihet në të dyja anët e qytetit të ndarë në vija etnike, është pjesë e debateve të ashpra për shkak të pretendimeve serbe për pronësi mbi këtë kombinat.

Debati për kombinatin industrial Trepça
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

XS
SM
MD
LG