Lidhje

Debati për heqjen e monumenteve dhe rasti i Rusisë


Debati për heqjen e monumenteve dhe rasti i Rusisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë polemikat për heqjen e monumenteve të Konfederatës dhe monumente të tjera të figurave me një të shkuar raciste. Ndërkohë, Rusia po ofron një paralajmërim mbi rreziqet e çmontimit të historisë me shpejtësi të tepruar.

XS
SM
MD
LG