Lidhje

Demarkacioni i kufirit të Malit të Zi me Kosovën


Zyrtarët malazezë shprehen të interesuar për një zgjidhje sa më parë të çështjes së demarkacionit të kufirit me Kosovën. Autoritetet e Podgoricës theksojnë se çështja e kufirit nuk mund të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe mes Malit të Zi dhe Kosovës dhe se Mali i Zi është i gatshëm të mbështesë Kosovën që procesi të përmbyllet.

Demarkacioni i kufirit Mal i Zi - Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG