Lidhje

Dëshmitari kryesor në rigjykimin e Haradinajt refuzon të dëshmojë


Dëshmitari kryesor në rigjykimin e Haradinajt refuzon të dëshmojë
Dëshmitari kryesor në rigjykimin e Haradinajt refuzon të dëshmojë

Sot para Gjykatës Ndërkombëtare për krime lufte, është paraqitur dëshmitari kryesor në procesin e rigjykimit të ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe dy bashkëluftëtarëve të tij që po rigjykohen nën akuzat për krime lufte, Shefqet Kabashi. Zoti Kabashi, i cili akuzohet për shpërfillje të gjykatës, për shkak se kishte refuzuar të dëshmojë kundër zotit Haradinaj në procesin e kaluar gjyqësor, kur zoti Haradinaj u shpall i pafajshëm edhe sot refuzoi të përgjigjet në pyetjet e prokurorëve.

XS
SM
MD
LG