Lidhje

Dhuna ndaj grave në Kosovë


Në Kosovë, sipas një raporti, brenda pesë muajve të fundit rreth 400 gra kanë qenë viktimë e formave të ndryshme të dhunës. Por, sfidë sipas drejtuesve të shtëpive të sigurta, që janë qendra strehimi për viktimat e dhunës, dhe qendrës për punë sociale, mbetet ri-integrimi i tyre për shkak të mungesës së fondeve dhe programeve. Për çdo vit, rreth 600 deri në 800 gra-viktima të dhunës dhe trafikimit njerëzor, strehohen në shtëpitë e sigurta.

Dhuna ndaj grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG