Lidhje

Diplomatët amerikanë dhe ata koreanoveriorë përfundojnë bisedimet e para


Diplomatët amerikanë dhe ata koreanoveriorë përfundojnë bisedimet e para
Diplomatët amerikanë dhe ata koreanoveriorë përfundojnë bisedimet e para

Diplomatët amerikanë dhe ata korenaoveriorë kanë përfunduar bisedimet e para të drejtpërdrejta në 18 muaj.

Zëvendësministri i jashtëm koreanoverior, kreu i dalegacionit të vendit të tij në bisedime, i cilësoi konstruktive bisedimet në Nju Jork dhe të ngjashme me bisedime biznesi dhe la të kuptohet se se të dyja palët duhet t’i vazhdojnë kontaktet.

SHBA i cilësuan bisedimet si mënyrë për të parë në se Pheniani është gati të përmbushë premtimet për t’i dhënë fund programit të armëve bërthamore.

XS
SM
MD
LG